Instalacje gazowe Piła

Firma SISKO mająca swoje salony w Pile oraz Trzciance, w swojej ofercie posiada najnowocześniejsze instalacje gazowe Piła. Mieszkańcy bloków wielorodzinnych, a także osoby posiadające własne domki jednorodzinne, często decydują się na zmianę metody ogrzewania swojego lokum. Wiemy o tym, dlatego oferujemy wszystkim, gdzie istnieje możliwość podłączenia się do sieci gazowej jest to nowoczesne rozwiązanie. Oczywiście spełnić trzeba wiele warunków, uzyskać odpowiednie pozwolenia. Zlecić należy także odpowiedniemu organowi geodezyjnemu, sporządzenie specjalnego projektu z naniesieniem najistotniejszych elementów typu, sieć gazowa, linie energetyczne, przyłącza i nitki wody, kanalizacja, przyłącza telekomunikacyjne. Jeżeli klient sobie zażyczy możemy się tym wszystkim zająć a on zaoszczędzi czas biegając i szukając odpowiednich fachowców.

Nasi pracownicy posiadają duże doświadczenie w zakładaniu tego typu ogrzewania. Można u nas zakupić potrzebne do tego materiały, oraz wybrać odpowiedni piec. U nas wybór jest duży, koncentrujemy się na sprowadzaniu tych najnowocześniejszych i najbardziej oszczędnych. Do tego proponujemy odpowiednie rurki. Praktycznie można u nas załatwić swoją sprawę od początku do końca. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Jest to z jednej strony wygoda a z drugiej dbanie o środowisko naturalne. Emitujemy do atmosfery mniej szkodliwych związków.

Instalacje gazowe Piła

Potrzebne materiały

Żeby wykonać instalacje gazowe Piła, potrzebne są przede wszystkim rury. Można wybierać w dwóch rodzajach. Pierwsze to rury stalowe, mogą być bezszwowe lub z szewkiem. Łączy się je specjalnymi złączkami z białej miedzi i zabezpiecza dodatkowo specjalną pastą lub taśmą teflonową. Można je także lutować a odcinki znajdujące się na zewnątrz muszą być koniecznie spawane. Należą one do dosyć trwałych i podatnych na wszelkie zgięcia we wszystkich kierunkach. Jednakże rury stalowe wymagają zabezpieczenia farbą antykorozyjną. Można ją zastosować jako podkład, potem dodatkowo przemalować nawet farbą olejną w kolorze żółtym. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku jakiegoś poważnego zdarzenia od razu wiadomo, że są to rury w których płynie gaz. Drugim rodzajem rur są miedziane, częściej ostatnio używane. Są one przede wszystkim trwalsze, odporne na korozje, oraz bardzo wysokie temperatury. Należy dodać, że są po prostu bezpieczniejsze. Łączone one są specjalnymi złączkami z mosiądzu, podobnie jak stalowe uszczelnione pastą oraz taśmą izolacyjną. Miedziane rurki wpływają także na oszczędność, ze względu na niewielką średnice, dodatkowo są mniej widoczne. W firmie SISKO na pewno otrzymają je Państwo w dogodnych warunkach cenowych.

Jaki wybrać kocioł?

Coraz chętniej decydujemy się na ogrzewanie mieszkania czy też domku jednorodzinnego gazem. W tym momencie stajemy przed dylematem, jaki kocioł będzie najlepszy dla nas? Firma SISKO proponując instalacje gazowe Piła, posiada w swojej ofercie róże rodzaje odpowiednich kotłów. W razie potrzeby możemy Państwu sprowadzić odpowiedni model na specjalne zamówienie. Kotły oferowane obecnie na rynku są coraz nowocześniejsze, bezpieczniejsze, nie skomplikowane w obsłudze. Wśród nich w zależności od pomieszczenia w jakim się będzie znajdował można wybrać, kocioł wiszący lub kocioł stojący. Te wiszące są bardzo elegancie i niewielkie, można je umieszczać nawet w kuchni lub łazience. Te stojące, są najczęściej większe i cięższe i z reguły znajdują swoje miejsce w piwnicy. Innym kryterium wyboru odpowiedniego kotła jest jego zastosowanie. W małych mieszkaniach i domkach o niewielkiej powierzchni najczęściej montuje się kotły jednofunkcyjny. W większych oraz z wieloma domownikami, najlepsze będą dwufunkcyjna. Ogrzewają one nie tylko nasze pomieszczenia, ale także dostarczają ciepła wodę do łazienek i kuchni. Istnieje jeszcze jeden rodzaj są to takie z otwartą komorą spalania, które są bezpośrednio połączone z kominem. Jednocześnie pomieszczenie w jakim się znajdują musi posiadać bardzo dobrą wentylację. Model z zamkniętą komorą spalania jest połączony specjalną rurą wychodzącą na zewnątrz budynku.

Instalacje gazowe Piła

Jak bezpiecznie zamontować instalacje?

Firma SISKO mająca w swojej ofercie instalacje gazowe Piła, przede wszystkim dba o bezpieczeństwo, aby użytkownicy swojego lokalu lub domku nie czuli się zagrożeni. Przy tego typu ogrzewaniu należy zachować wszelkie środki ostrożności. Przede wszystkim odpowiedni projekt powinien uwzględnić wszystkie pomieszczenia. Musi on być tak wykonany, żeby w każdej chwili był dostęp do odpowiednich miejsc w razie awarii. Taki montaż powinien być wykonany fachowo, więc najlepiej powierzyć go takiej firmie jak nasza. Nasi świetni fachowcy doskonale poradzą sobie z każdego rodzajem lokalem mieszkaniowym, lub domkiem jednorodzinnym. Wiadomo, ze chodzi o to aby wszyscy mieszkańcy mogli spać bez obaw, że coś się stanie. Po zakończeniu wszystkich prac trzeba koniecznie dokonać odbioru szczelności. Następnie należy powiadomić odpowiednie organy aby dokonały odbioru technicznego. Dopiero po wizycie pracowników gazowni istnieje pewność, że wszystko jest w porządku. Każdemu klientowi poleca się dodatkowo zamontowanie, specjalnego czujnika, który by poinformował o jakimś nieszczęściu. Płynące w rurach paliwo jest praktycznie bezwonne, dlatego taki czujnik będzie doskonałym ostrzeżeniem. My w naszej ofercie także posiadamy różne rodzaje. Nie warto oszczędzać na tym urządzeniu, nie jest ono obowiązkowe, jednak niejednej osobie uratowało życie.

Konieczne środki ostrożności.

Bardzo często zdarzają się wybuchy tego paliwa, niszczące cały dorobek życia całych rodzin. Instalacje gazowe Piła oferowane przez firmę SISKO, są poddawane w trakcie ich eksploatacji, bardzo szczegółowym kontrolom technicznym. Przede wszystkim każde urządzenie powinno posiadać zawór bezpieczeństwa, którym można w każdej chwili zamknąć dopływ niebezpiecznych oparów. Trzeba pamiętać o tym, żeby rury nie przechodziły przez fundamenty oraz pod nimi. Nie wolno ich umieszczać w kanałach wentylacyjnych i kominowych. W przypadku krzyżowania się z innymi instalacjami, należy zachować odpowiedni odstęp. Regulują to specjalne przepisy. Oczywiście w przypadku domków jednorodzinnych jak i mieszkań, konieczna jest zgoda fachowego kominiarza na taki sposób ogrzewania. Musi on dokładnie sprawdzić kmin, oraz prawidłowość wentylacji, ponieważ w przypadku jej braku, może dość do nagromadzenia się niebezpiecznych oparów zagrażających ludzkiemu życiu.

Dlaczego inne ogrzewanie.

Wraz z rozwojem technologi sięgamy po inne sposoby ogrzewania. Wiadomo, że duży nacisk kładzie się obecnie na ochronę środowiska naturalnego. Próbuje się ograniczyć emisje szkodliwych spalin. Dlatego wiele osób decyduje się bardziej zadbać o naszą przyrodę. Zmieniają między innymi sposób nagrzewania domów i mieszkań na bardziej ekologiczne. Firma SISKO między innymi oferuje im te możliwości. Wszystko po to, by jak najbardziej chronić otaczającą nas przyrodę.

SISKO

Salon Nowoczesnych Instalacji

64-980 Trzcianka
ul. Sikorskiego 75

67 216 60 36

sisko@sisko.pl

Pon–pt: 8:00-18:00
Sob.: 8:00-13:00

SISKO

SISKO

Salon Nowoczesnych Instalacji

64-920 Piła
ul. Kossaka 100A

67 344 11 88

pila@sisko.pl

Pon–pt: 8:00-17:00
Sob.: 9:00-13:00